Úvod Akcie Fotogaléria Kontakt Kde nás nájdete
 

AUTOMATICKÉ KOTLE NA PELETY MAGA PU

výkon: 25 kW – 50 kW

Ekologické a cenovo výhodné kúrenie

Palivo: drevné pelety, rašelinové pelety, uhlie do veľkosti 25mm, pri výmene horáku aj obilie (pšenica, jačmen, ovos, kukurica, tritikále, raž,...)
 
MAGA PU kotle vďaka svojej modernej konštrukcii umožnujú komfortnú obsluhu porovnateľnú s plynovým kotlom. Potrebujú len 5 minút obsluhy denne. Kotol tvorí zvarenec z oceľových plechov s trubkovnicovým výmenníkom. Vnútorná stena kotla má hrúbku 5mm. Kotol má v sebe zabudovanú centrálnu elektronickú riadiacu jednotku, ktorá automaticky ovláda celý chod kotla.
Vďaka tejto regulácii je minimalizovaná spotreba paliva
Kotol udržuje nastavenú teplotu pričom teplotu v miestnosti je možné regulovat izbovým termostatom.
V zimnom období vydrží jeden zásobník paliva pri priemernom výkone približne 3 až 5 dní.
Stavba kotlov zaručuje vysokú prevádzkovú spolahlivosť, trvanlivosť a jednoduché ovládanie.
Možnost výroby so zásobníkom na pravej alebo na ľavej strane kotla.
 

SPLYŇOVACIE KOTLE NA DREVO

výkon : 15 kW – 80 kW

MA kotle sú konštruované výlučne pre spaľovanie dreva. Ako palivo je možné použiť akékoľvek suché drevo, hlavne polená do maximálnej dĺžky 500mm a drevný odpad ako sú piliny, hobliny atď. ale vždy v kombinácii s kusovým drevom. Nie je vylúčené používať aj vlhšie drevo, pričom sa zvýši spotreba paliva. Veľká prikladacia komora ušetrí čas a fyzickú námahu pri delení a pílení dreva. Popol predstavuje cca 1-2% z množstva dodaného paliva (čistenie cca 1 až 2 krát týždenne)
Vzhľadom na nízku tvorbu škodlivín je prevádzka týchto kotlov veľkým prínosom pre životné prostredie. Teleso kotla je vyrobené ako zvarenec z oceľových kotlových plechov o hrúbke 6 mm-vnútorná časť a 4 mm-vonkajšie časti. Tvarovky v kotly sú vyrobené z kvalitného žiarobetónu, takže majú vysokú životnosť. Kotle sú dodávané v základnej verzii s elektronickou reguláciou, ktorá ovláda otáčky ventilátora a čerpadlo. Kotol má už v sebe zabudovaný chladiaci výmenník, ktorý zabezpečí schladenie kotla pri výpadku elektrickej energie, pokiaľ systém nedokáže odvádzať zbytkové teplo samotiažou pri vypnutí čerpadla.
Princíp horenia- splyňovacie kotle MA sa princípom spaľovania výrazne líšia od bežných kotlov na pevné palivá. Spaľovanie je riešené na princípe generátorového splyňovania za teploty (cca1100°C). Horenie drevoplynu je podporované odťahovým ventilátorom, ktorý nasáva spaľovací primárny vzduch do ohniska a sekundárny do trysky. Tento systém spaľovania je maximálne ekonomický, pričom dochádza k úspore paliva až o 40%. Obsah násypky postačí na cca 8 až 12 hodín prevádzky pri strednom výkone. Pri útlmovom režime vydrží kotol prehorievať až 24 hodín.
Výhody odťahového ventilátora: rýchle rozhorenie, zvýšená účinnosť horenia a pri prikladaní paliva nedochádza k úniku dymu do miestnosti.
 
Splyňovacie kotle 25- 40 kW spĺňajú podmienky pre štátnu DOTÁCIU 30%!!!
 

Liatinový kotol na tuhé palivo

VIADRUS HERCULES U26

Výkon: 12 - 72 kW

Palivo: koks, čierne uhlie, drevo
 
Ideálny kotol pre lacné vykurovanie tuhými palivami. Kotol VIADRUS HERCULES U26 pracuje s prirodzeným alebo núteným obehom vykurovacej vody a je vhodný predovšetkým pre vykurovanie rodinných domov.
 
Prednosti kotla:
-vysoká životnosť liatinového výmenníka
-možnosť spaľovania dreva vyššej vlhkosti (až 20%)
-jednoduchá obsluha a údržba
-dlhodobá overená konštrukcia kotla
-široký rozsah výkonu podľa počtov článkov
-spolahlivosť regulačných a zabezpečovacích prvkov
-jednoduchá montáž plášťa kotla pri inštalácii v kotolni
-zväčšený priestor na prikladanie pri všetkých vyrábaných verziách
 
 
V ponuke kotle značky: MAGA, VIADRUS, ATTACK, ATMOS, BUDERUS,...
 
Copyright 2011 www.hydrovariant.sk